Ubeco Profil Rollform Tasarım

Ubeco Profil Rollform Tasarım Yazılımı

Aynı zamanda Ubeco Profil'in Türkiye Distribütörlüğünü yapmaktayız.

 

PROFİL Nedir?

PROFİL, sacdan soğuk çekilmiş profil veya dikişli boru üreticisi ve makara ve boru çekme makinesi tasarımcıları için bir makara tasarım yazılımıdır. Demo (deneme) sürümünü indirmek için tıklayınız.

PROFİL, daha güvenli çalışmanın yanı sıra daha hızlı çalışma ve buna bağlı olarak projelendirme, tasarım, hesaplama ve profilin ve açılımının (şekillendirme adımları) ve makaraların çiziminde masraf azaltmaya olanak vermektedir.

PROFİL, tüm WINDOWS işletim sistemlerine uyumludur ve kullanıcılar tarafından kolayca öğrenebilir.

PROFİL, CAD  arayüzlü olarak tasarlanmıştır (DXF, IGES ve MI) ve bunlar her türlü genel çizim için kullanılan her türlü CAD sisteminde kullanılırlar. AutoCAD, SolidWorks ve LOGOCAD Trigia için en modern ActiveX arayüzü kullanılmaktadır.

PROFİL’in Amaçları Nedir?

PROFİL, bir mühendisin yerine geçemez. Bu mümkün değildir. Fakat ona daha hızlı ve güvenli bir tasarım yapabilmesi için yardımcı olmaktadır. Bu amaçlara ulaşabilmek için yazılım, tasarlanan uzunluğu hesaplamak, profili ve makaraları çizmek, parça listesini oluşturmak gibi yorucu işlemlerde tasarımcıya daha çabuk ve kolay olabilmesi için destek olmaktadır. Böylece tasarımcı tasarımına konsantre olabilir. Tasarımcı, genellikle bir bilgisayar uzmanı değildir. Bu nedenle yazılım tasarımcının dilinden anlamalı, kullanılması ve öğrenilmesi kolay olmalıdır. Yazılım pratik koşulları yerine getirmeli ve belirli isteklere uyum sağlayabilecek şekilde esnek olmalıdır. Ayrıca en son bilimsel araştırmaların sonuçlarını da içermelidir.

PROFİL Neler Yapmaktadır?

PROFİL, kesit tanımlamasını desteklemektedir. Yeni profilin tasarlanması sisteme ölçüler girerek, bir CAD konturu alınarak veya standart profiller için tasarım malzeme kutusundan yararlanarak yapılabilir.

ROFİL, tasarım yaparken yardımcınız gibi çalışır. Merkez hattını belirler, metal levhanın geliştirilmiş genişliğini hesaplar ve aynı zamanda malzemenin bükme işlemi, yaylanma, gerilme ve statik yükler için değerlerini hesaplar.

PROFİL, çiçek açılım şemasını tasarlarken işleminizi hızlandırır. Editörden sadece çap veya köşe değerlerini değiştirmeniz veya kıvırma adımlarını yaratmanız için modifiye tasarım malzeme kutusunu kullanmanız yeterlidir. Sadece sürekli geliştirilen uzunluk veya çap metodunu seçmeniz gereklidir.

PROFİL, açılımın modifikasyon ve optimizasyonunda sizi destekler.  Her kıvrım köşesinin değişikliğinden sonra, bant köşesinin stresi tekrar hesaplanır ve size sunulur.

PROFİL, otomatik olarak açılımının tasarlaması ile çiziminizi birleşik, ayrı ayrı veya 3 boyutlu perspektif çizimi ile destekler. Çizimler birleştirilerek ölçümlendirilir.

PROFİL, CAD ile çizilmiş herhangi bir konturu veya profil konturunu kullanarak makara tasarımınızı hızlandırır.  Bireysel ihtiyaçlarınıza göre komutları kullanarak istediğiniz makaraları modifiye edebilirsiniz. Bir tuşa basarak yeni makara çizimleri yaratabilirsiniz. Makara çizimleri otomatik olarak ölçümlendirilir.

PROFİL, makara imalatınız için NC programlarını (DIN 66025) veya parça listelerini tasarlamanızı destekler.

PROFİL, yeni bir makara tasarımında stok makaralarınız kullanılacak ise, uygun makarayı seçmenize yardımcı olur.