Kurumsal

Profil Rollform Tasarımı

Saç şekillendirme ile tüm açık profillerin tasarımı ve kalıp imalatı yapılmakda ve bu konularda proje desteği sağlanmaktadır.

Projelerinize Profesyonel Destek!

Argedesk, 19 yıllık iş deneyiminin ardından, makine ve kalıp sektörüne daha fazla bir şeyler katmak amacıyla, 2008 Eylül ayında İzmit/Kocaeli'de Erhan Eyüp Boşdurmaz tarafından kurulmuştur. Firmanın amacı, araştırma ve geliştirmeye dayalı, sayısal modelleme ve kavramsal tasarım konusunda, bilgisayar destekli Autodesk ürünlerinin tanıtımı, eğitimi ve teknik amaçlı parametrik kullanımın var olduğunu göstermektedir. Standarda dayalı parçaların, Excel programı ile imalat bilgilerinin otomatik olarak oluşturulması, bu bilgilerin CAD ortamında çizilen parçaların imalat bilgilerine dönüştürülmesi ve CAM ortamında NC kodların otomatik değiştirilmesine ilişkin çalışmalar ile üretim ve zaman etütlerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi çalışmalarını yapmaktadır. Bu tür programlara uyum sağlanacak yazılımlar geliştirmek ve sunmaktır.

Özellikle CAD programlarının amaçtan çok birer araç olduğu konusunda farklı bir bakış yakalayan Argedesk, CAD programlarının daha verimli kullanılmasına ilişkin eğitim almak isteyen kişi veya kurum çalışanları için proje esaslı eğitim modeli geliştirmiş ve bu model ile sadece cad programının öğrenilmesi değil, aynı zamanda projeye sahip çıkılarak yeni Ar-Ge çalışmaları başlatılmasını sağlanmıştır. Orta ve Küçük ölçekli şirketlerin içinde birer Ar-Ge bölümü olarak hizmet vermekte ve firmalara proje ve imalat konusunda da destek olmaktadır.

Argedesk firmasindan alacağınız hizmet ve paketler

Eğitim : Autocad, Autocad Mechanical, Autocad Electrical, Mechanical Desktop, Autodesk Inventor, EdgeCAM, Autopol, Ubeco Rollform Tasarım (Tüm eğitimlerde Ar-Ge esaslı proje uygulamaları vardır)

Danışmanlık : Makine tasarımları, Metot ve proses iyileştirme projeleri, Ar-Ge kapsamlı çalışmalar, Boru ve profil hatları ile bunların kalıplarının tasarlanması ve imalat uygulamaları.

Yazılım : Maliyetlendirme yazılımı, Boru ve profil kalıp yazılımı (Roll Forming Autoform) , Teklif verme yazılımı ile firmalara özel yazılımların hazırlanması ve uygulanması.